Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Kaalu langetamine, kilpnäärme alatalitus06.02.2011

Tere!
Olen 53 aastane naine, kilpnäärme alatalitusega kiiritusravi tagajärjel. Kuna ka südameklapi kahjustus, ei saa väga jõuliselt sportida. Muret teeb kehakaal, mis on üle normi. Pikkus 172 cm, kaal 80. Toitun mitmekesiselt, kardan aga, et panen mööda kalorsusega. Dieeditanud pole kunagi, kaal on kimbutanud 4 viimast aastat. Jätsin siis ka suitsetamise maha. Paluksin abi selles osas, kas kilpnäärme alatalitusega, mis on tablettidega kompenseeritud, on mingit lootust ja võimalust alla võtta. Lugupidamisega, Ülle.

Vastus: Mai Maser, meditsiinidoktor (MD, PhD), Figuurisõbrad programmi peakonsultant, OÜ Figuurisõbrad, www.figuurisobrad.ee

Tere Ülle, Selliste näitajate juures on teie KMI 27, mis näitab kerget ülekaalu. Teie terviseprobleemid ei luba toidukogustega liialdamist, kuid mitmekülgsus ja toidukordade regulaarsus aitavad toime tulla. Jälgige seda, et sööte vähe korraga, aga kolmel põhilisel toidukorral ja hea on kaks väikest vahepala. Siis ei lähe kõht liiga tühjaks ja ei tule liialdamist. Soovitan meeles pidada, et toitu saate "lahjendada" köögiviljadega, ikka pool hautatult ja pool toorelt. Köögivilju võiks poole kilo ümber päevas süüa. Ka soovitan pidada toidupäevikut, siis on ülevaade mitmekülgsusest silmade ees päevade lõikes. Liikuge kindlasti iga päev just nii palju, kui südame tervis võimaldab. Konsulteerimise mõttes aga võiksite figuurisõprade rühmas käia kasvõi 3-4 korda, et oleks võimalus küsida ja "kontrollida" enda valikute sobivust kehakaalu langetamiseks.

Parimate soovidega,
Mai Maser