Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Kas Cappy mahladesse on lisatud suhkrut?21.05.2014

Varasemast olen aru saanud, et Cappy kaubamärgiga mahladesse ei ole lisatud suhkrut. Näiteks nii apelsini- kui õunamahlade pudelitele oli lisatud kirje: no added sugar. Viimasel ajal olen täheldanud, et see kirje on ära kadunud. Kas see tähendab, et koostis ikkagi sisaldab lisatud suhkrut ja kui on, siis kui palju? Ehk kas tegemist on nüüd mahlajoogiga, mitte mahlaga.

Vastus: Kaja Torm, Figuurisõbrad programmi konsultant, OÜ Figuurisõbrad, www.figuurisobrad.ee

Kui on tegemist nimetusega 100% mahl, siis võite olla kindel, et need ei sisalda lisatud suhkrut - see kehtib ka küsitud Cappy mahlade kohta. Eesti Vabariigi toiduseaduse määruses Mahlatoodete koostis- ja kvaliteedinõuded ning märgistamise erinõuded (20.06.2013.a.) on reguleeritud erinevate mahlatoodete mõisted ja nõuded sisaldusele. Kuna nimetus "100% mahl" ise eeldab, et suhkrut pole lisatud, siis pakendi märgistusel seda väitena enam eraldi välja ei tooda.
"no added sugar" kirje kadumise põhjuseks on määruse vastuvõtmine.