Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Mitu minutit ja mis koormusega peaks velotrenažööril rasvapõletustrenni tegema, et sellest ka kasu oleks?21.05.2014

Tere!
Olen 47-aastane 87 kilo kaaluv naisterahvas. Koos toitumise muutmisega otsustasin teha trenni velotrenažööril - kõige sobivam, kuna on olnud 7 aastat tagasi hüppeliigese trauma ja nii koormab liigeseid vähem.
Kui olen algaja ja sooviks teha rasvapõletustrenni, kas siis 20 minutist päevas piisab või enne 45 minutit ei toimu mingit rasvapõletust? Kas trenni teha iga päev või piisab 3 korrast nädalas? Milline aeg oleks sobivam - hommik, päev, õhtu. Kas süüa võib natuke ka enne trenni.
Ette tänades

Vastus: Mai Maser, meditsiinidoktor (MD, PhD), Figuurisõbrad programmi peakonsultant, OÜ Figuurisõbrad, www.figuurisobrad.ee

Tere!
Teie valik on õige. Kuid soovitan teha trenni tsükliliselt nii, et 10 minuti kaupa kolmel korral, iga korra vahet pidage umbes 5 minutit. See on psüühiliselt mõnusam kui pidev pikaajaline trenn, mis sobib sportlastele. Sobib treening üle päeva. Kellaajaliselt pole vahet, millal te seda teete. Eks ikka valige endale sobiv aeg. Sööge tavalistel söögikordadel ja kui on vaja vahepala enne trenni, siis tehke seda. Kindlasti pole hea tunne kui sööte enne treeningut kõhu kõvasti täis. Seda ei soovita. Lugupidamisega Mai Maser