Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Kui palju peaks päevas vett jooma ja kas peab ennast sundima mingi hulga ära jooma isegi kui ei ole janu?19.05.2014

Tere!
Olen 47-aastane naisterahvas. Mul on selline küsimus, et soovitatakse vedelikku tarbida päevas joogina 1,5-2 liitrit. Hiina meditsiinis soovitatakse juua aga siis kui organism vajab - on janu. Vägisi tarbimisega pidi kaasnema vajalike toitainete väljauhtumine organismist ja neerude liigne koormamine. Olen proovinud juua päevas 1,5 liitrit vähehaaval klaasikeste kaupa päeva jooksul. Kui mul aga janu pole ja joon, läheb süda pahaks ja tekib okserefleks. Kas peaksin vägisi vedelikku sisse ajama või on mul miskit viga, et ma sellist vedelikukogust ei kannata? Janu on mul ka väga harva.
Ette tänades

Vastus: Helle Kahro, koolitaja, Kahro Koolitus OÜ

Tere!

Mida te peate silmas vedeliku all? Kas see on vesi, tee,kohvi, mahl, piim vm? Kui peate silmas vett, siis soovitan juua maksimaalselt 1 liitri iga oma 25-30 keha kg kohta ööpäevas. Kui te ei ole harjunud vett jooma, siis tuleb tõsta seda aeglaselt, alustades mõnest klaasist päevas ja seda siis poole klaasi kaupa suurendades.
Juua tuleb aluselist vett, mille pH on kõrgem, kui 7.4, siis ei teki ka okserefleksi, ainete väljauhtumist ja neerude ülekoormamist. Selleks sobib Devini mineraalvesi, mida saab poest, või siis 4Salts, mida saate tellida www.innerlightinc.com/177356