Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Kuidas kaal tagasi alla saada, palun soovitage midagi?25.05.2014

Tere!
Olen 175 cm pikk ja kaalun 113 kg, ülekaal on hakanud segama. Soovitage kuidas alla saada, mida ja kui palju süüa ja mida üldse süüa. Tahan 70 kg peale tagasi saada.

Vastus: Helle Kahro, koolitaja, Kahro Koolitus OÜ

Tere!
Kuna küsimus on väga üldine, siis antud vastuse formaat ei võimalda täpsemat nõu anda. Vastus saab olla ka väga üldine. Kaalust alla saamiseks tuleks kulutada päevas rohkem kaloreid, kui sisse sööte, juua rohkelt vett, suurendada toortoidu osa, mitte süüa pärast kuute õhtul ja loobuda magusast. Samuti on liikumisel suur roll kaalu alandamisel.