Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Kaalu langetamine07.02.2011

Tere,
Olen 49a, kaal 94 kg, pikkus 1.60.
Pean kaalu langetama, aga ei oska koostada tervislikku ja odavat menüüd. Ehk oskate nõu anda, millest alustada.

Vastus: Mai Maser, meditsiinidoktor (MD, PhD), Figuurisõbrad programmi peakonsultant, OÜ Figuurisõbrad, www.figuurisobrad.ee

Tere,
Te olete esimese sammu juba astunud endapoolse küsimuse esitamisega. Alustamisel tuleb anda vastused sellele, mida ma söön ja kuidas söön. Pole kahtlust, et te teate, milline on tervislik ja mitmekülgne toit. Sellest aitab kinnipidada nädalase menüü etteplaneerimine ja toidupäeviku pidamine kasvõi mõne nädala jooksul.
Kuidas süüa - kindlasti täidetud taldriku põhimõttel, kus pool kogusest peaksid olema köögiviljad, veerand liha või kala ja veerand kas kartul, riis või makaronid. Väga oluline on süüa sagedasti (kuni 5 korda päevas) ja vähe korraga ning vältida suurt õhtust söömist. Ilmtingimata kuulub soovituste juurde liikumine ja kehaline tegevus vähemalt 1 tund päevas ja regulaarselt! Kuid täpsemaid odavaid retseptisoovitusi ja teie valikute elluviimist aitavad teha figuurisõbrad (südamesõbrad) oma rühmades, millede kohta leiate infot www.figuurisobrad.ee.
Kehakaalu langetamine ja vööümbermõõdu vähendamine on tervisele väga olulised.

Parimate soovidega,
Mai Maser