Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Kas tervislikuks kaalulangetamiseks peab tarbima baasainevahetuseks vajaliku kaloraaži või vähem/rohkem?01.09.2014

Tere!
Kas tervisliku kaalulangetamise korral peab tarbima vastavalt oma soole, vanusele ja kehakaalule baasainevahetuseks vajaliku kaloraaži või vähem/rohkem?
Tänud!

Vastus: Mai Maser, meditsiinidoktor (MD, PhD), Figuurisõbrad programmi peakonsultant, OÜ Figuurisõbrad, www.figuurisobrad.ee

Tere,
Tervislikuks kaalulangetamiseks on vaja saada päevas baasainevahetuseks vajaminev hulk toiduenergiat. Lisaks tuleb juurde intensiivseks kehaliseks tegevuseks vajalik energiahulk. See on individuaalne ja tavaelus on raske täpselt määrata. Aitavad kaks asja: nälga ei tohi olla ja kehakaal peab mitmekülgse toiduvaliku juures langema. Kui enesetunne on hea, siis olete õigesti käitunud.
Igal juhul energiakulu peab olema suurem kui on söödud toidu kaloraaž.

Lugupidamisega,
Mai Maser.