Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Kas mandlipõletiku ajal võib olla veresuhkru näit kõrgem või hakkangi suhkruhaigeks jääma?07.11.2014

Tere!
Olen 48-aastane üleminekuperioodis naisterahvas. Veresuhkru näit söömata ja veeniverest oli 7,1. Samas on praegu mul ka tugev mandlipõletik. Pool aastat tagasi oli veresuhkur 4,7. Kas hakkan suhkruhaigeks jääma või on ehk tegemist ajutise tõusuga? Kui suhkrut ei tarbi, kas magusad puuviljad on lubatud?
Ette tänades

Vastus: Mai Maser, meditsiinidoktor (MD, PhD), Figuurisõbrad programmi peakonsultant, OÜ Figuurisõbrad, www.figuurisobrad.ee

Tere!
Mandlipõletikuga ei ole küll seotud Teie veresuhkru näit. Selle põhjusi võib olla mitmeid. Võimalik, et olete raviks võtnud glükoosiga tablette või kui kurk teeb häda, siis vahel juuakse rohkem sooje magusaid jooke, nt meega teed või süüakse kompotte jm taolist. Kui ei ole joomisest-söömisest piisavalt aega möödas enne analüüsi tegemist, võib näitaja olla kõrgem. Kuid seda tuleb kindlasti veel kontrollida ja siis saab juba perearst anda täpsemat nõu. Lugupidamisega Mai Maser.