Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Mida ja kui palju võib süüa peale öövahetust?11.06.2011

Tere!
Olen 54a naine, 176 cm pikk ja kaalun 73 kg. Tööpäev kestab mul 24 tundi, koju jõuan hommikul kella 7 paiku. Öösel ma söönud ei ole ning koju jõudes on kõht väga tühi. Tavaliselt söön kõhu täis (kohv, võileivad, vahest puder ja jogurtit) ja siis lähen kohe magama. Kuidas oleks parem toimida? Kas minna siiski magama tühja kõhuga?
Ette tänades

Vastus: Mai Maser, meditsiinidoktor (MD, PhD), Figuurisõbrad programmi peakonsultant, OÜ Figuurisõbrad, www.figuurisobrad.ee

Tere!
Kui teile sobib selline sõõmisrütm, siis jätkake samamoodi. Öösel söömine on harjumatu ja organismi ainevahetusprotsessid on madalseisus. Öösel söödud lisakalorid kipuvad kergesti ladestuma rasvana. Soovitan küll juua öösel. Kuid päeva jooksul on süüa vaja ja kui teete seda hommikul enne magama minemist, pole selles midagi halba.

Teile parimat soovides,
Mai Maser