Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Kui kahjulik on kohvi tarbimine?09.01.2015

Õhtulehest artikkel:
Loe, miks sa peaksid loobuma hommikukohvi joomisest!
Eiris Teeveere, 5. jaanuar 2015, 09:46

Kuigi räägitakse, et alkohol on tervisele kahjulik, siis tuleb välja, et tegelikult võib igapäevane kohvijoomine olla tervisele veelgi kahjulikum.
Kohvist on saanud tõeline moejook, mida on võimalik osta juba pea igalt tänavanurgalt ning mida tarbitakse järjest rohkem. Tegelikult tuleks aga kohvijoomisest üldse loobuda, kirjutab Daily Mail.
Nimelt on kohvil terve rida tervist kahjustavaid omadusi, millest sul aimugi polnud.
1. See muudab naha kortsuliseks ning kõikvõimalikud lööbed on kerged tekkima.
2. See tekitab tselluliiti.
3. See muudab hambad kollaseks või pruuniks ning muudab hingeõhu halvaks.
4. See teeb paksuks. Kohvis on rohkem kaloreid kui inimesed arvata oskavad!
5. See tekitab mitmesuguseid põieprobleeme, milles üks on näiteks pidamatus.
6. Kuigi kohvi muudab meid hetkeks ärksamaks, siis tegelikult üleüldiselt toob igapäevane kohvijoomine kaasa pideva väsimustunde.
7. See muudab juuksed õhukeseks ning võib aidata kaasa isegi juuste enneaegsele halliks minemisele.
8. See muudab laste saamise keeruliseks ning võib veel sündimata lapse elu ohtu seada.

Küsin - Milline artikli punkt vastab tõele?
Tänan

Vastus: Adik Levin, meditsiinidoktor (MD, PhD, MSc.D), õppejõud/professor

Sellise artikli ilmumine lehes on järjekordne näide sellest, et kaasajal keegi ei tea, mis on tegelikult tervislik toitumine. Sama võib öelda ka kohvi kohta. On ka selliseid uuringuid, kus kirjutatakse, et kohvi joomine võrdsustub vähja haiguse profilaktikaga. Infot tuleb seinast seina ja see on hea kaup kõikidele ajakirjadele ja ajalehtedele, et täita vajalikud leheküljed.
Soovitaks alati küsida, kes on need uuringud finantseerinud ja kelle huve see materjal kaitseb. Ärme unustame ära, et kohvi on joodud miljoneid aastaid. Kuna praegu on plahvatuslikult suurenenud toiduhulk ja halvemuse suunas liigub meie toidukvaliteet siis ei saa vaadelda kohvi joomist eraldi aga ikka koos oma toidulauaga,
Kui Teil kõrget vererõhku ei ole siis soovitaks ikka hommikuti koos pudruga ikka juua kohvi!
Lugupidamisega,
Adik Levin
PS. Oktoobris ilmus minu raamat "Dr. Levini tervisenõuanded",kus ma ka sellest probleemist räägin