Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Kuidas vabaneda tekkinud "sangadest" ja liigsest kehakaalust?23.01.2015

Olen 25.a naisterahvas, korra sünnitanud, pikkus: 170cm, viimati olin 68 kg, aga olen kindel, et praeguseks olen küll üle 70kg, kuna olen lähima poole aasta jooksul kohe kõvasti juurde võtnud. Mul on tekkinud sangad, tohutu kõht, tagumik suuremaks läinud. See on lihtsalt kohutav. Olen igalt poolt otsind ja uurinud. Aga igal pool küsitakse tohutuid summasid, aga mul ei ole välja käia. Kasvatan üksi last. Soovin vabaneda neist sangadest, kõhust ja tagumikust. Mida ma pean tegema?

Vastus: Mai Maser, meditsiinidoktor (MD, PhD), Figuurisõbrad programmi peakonsultant, OÜ Figuurisõbrad, www.figuurisobrad.ee

Tere.
Liigsetest kilodest vabanemiseks on kaks põhimõtet: kulutada senisest rohkem ja süüa vähem ning lahjemat toitu. Mida täpsemalt teha, õpetavad ikkagi kogemustega asjatundjad. Soovitan tungivalt leida see võimalus ja minna kasvõi üheks kuuks (4 nädalat) figuurisõprade rühma. Seal on juhendja, kes õpetab ja kui kord nädalas käia tema juures, siis saate ettekujutuse enda senistest "vigadest" ning näete ära, mis teile aitab! Eriti vajalik on tagasiside, st käia suhtlemas rohkem kui üks kord! Ühe korraga ei saa kõigile küsimustele vastust. Kui aga olete ise ka juba proovinud, siis alles oskate hinnata sellist tüüpi nõustamise kasulikkust! Üksinda infot lugedes lisandub küll tarkust, aga tulemust kehakaalule on raske oodata! Parimate soovidega Mai Maser