Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Psühholoogiline tugi kehakaalu langetamisel11.02.2011

Tere,
olin kunagi figuurisõprades püsiliige. Peale rasedust on mul taas ülekaal, olen 162 cm ja 84 kg. Mul on nüüd kaks väikest last, elame Viimsis, gruppides enam käia ei saa, kuna lastega on see ebamugav. Üksi kodus kaalu langetada ei oska, kuna motivatsioon on nõrk. Kaks või kolm korda päevas söön õigesti, aga järgmisel korral juba valesti, unustan enda jaoks olulised asjad. Mul on vaja kedagi, kes saab mind aidata interneti teel. Võin kuhugi kohale tulla vaid 1 kord kuus. Mul on lihtsalt vaja inimest, kes psühholoogiliselt mind aitab. Olen valmis teenuse eest maksma, aga mitte nii palju kui individuaalsetel konsultatsioonidel. Millist nõu saate pakkuda?

Vastus: Mai Maser, meditsiinidoktor (MD, PhD), Figuurisõbrad programmi peakonsultant, OÜ Figuurisõbrad, www.figuurisobrad.ee

Tere,
Kõige paremini saate psühholoogilist tuge ja ka vastuseid kõigile küsimustele figuurisõprade gruppides. Soovitan otsida endale sobiv grupp üles (või on selleks endine grupp) ja kokkuleppel mentoriga käige seal 1 kord kuus. Märkate kohe, kui palju on sellest abi. Külastage vahepeal internetis www.figuurisobrad.ee foorumit, kuhu saate samuti esitada küsimusi ja olla kontaktis teistega. Kuna teil on väikesed lapsed, siis nemad aitavad teil olla kehaliselt aktiivne kas lapsevankri või käruga praegu lumes turnides! Tulete kindlasti toime!

Teile edu soovides,
Mai Maser