Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Kas on võimalik, et äkiline kaalutõus on toimunud antidepressantide tarvitamise pärast?14.01.2016

Tervist,
olen 22-aastat vana, 172 cm pikk ja kaalun 76 kilo.
Olen terve elu teinud trenni ja söönud suhteliselt hästi, kuid pidin ca aasta tagasi hakkama võtma Zolofti. Enne võtmist kaalusin 62 kg ja pärast kolme kuud ravimi võtmist olin juurde võtnud 14 kg. Oma eelnevat elustiili ma muutnud ei olnud. Ma saan aru, et inimesed on lahkarvamusel teemal, et antidepressandid kaalu tõsta võivad, aga ma pole otsest vastust kunagi saanud.
Kas on võimalik, et äkiline kaalutõus on toimunud ravimi pärast?

Vastus: Mai Maser, meditsiinidoktor (MD, PhD), Figuurisõbrad programmi peakonsultant, OÜ Figuurisõbrad, www.figuurisobrad.ee

Tere!
Zolofti peetakse heaks antidepressandiks. Kuid kõrvaltoimete teke on alati tohutult individuaalne, sellepärast saab täpse vastuse anda ainult Teie arst, kes on ravimi määranud ja ühtlasi teid jälginud ca 2 aastat nagu mainite oma pöördumises ravimi kasutamise aja kohta.
Oma kogemuste põhjal kaldun arvama, et kaalutõusu põhjuseks on sama asi, mis on depressiooni tekitanud. Sellepärast arvan, et kui vabanete depressioonist, kaovad ka kaalumured. Seniks aga püüdke jälgida tervisliku toitumise põhimõtteid ja selles osas selguse saamiseks soovitan pöörduda figuurisõprade ruhma kasvõi lühiaegselt, et saaksite häid selgitusi toiduvaliku ja liikumise osas. Võimalik, et koos mentoriga õnnestub teil leida väga hea toiduvaliku nipp, mis aitab tervist ja kehakaalu taastada. Lugupidamisega Mai Maser