Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Kuidas toituda pidevate kõrvetiste korral?28.05.2016

Tere, olen 60.a. naine, 169 cm, kaal 72, ktooniline ülehappeline gastriit. Palun kirjutage, milline toit ja milline ravim sobib mulle? Kõrvetised pidevalt, isegi kummardades pikemat aega, tuleb hapet üles. Aitäh!

Vastus: Mai Maser, meditsiinidoktor (MD, PhD), Figuurisõbrad programmi peakonsultant, OÜ Figuurisõbrad, www.figuurisobrad.ee

Tere! Kui Teil on pidevalt kõrvetisi ning need häirivad igapäevaelu, siis peate abi küsima elkõige oma perearstilt , mida te kindlasti ka olete teinud ja ka toitumissoovitusi saanud! Ravim määratakse ikka otseselt patsiendiga suhtluses ja põhinedes uuringute tulemustel. Väga üldiselt võin soovitada, et sööge sageli, vähemalt 6 korda päevas ja korrapäraselt. Vahel aitab voodipeatsi tõstmine 15-20 cm võrra, hea pole liiga kuum või liiga külm toit, sobib avarate riiete kandmine. Vahel aitab vaevusi leevendada kaerapiima joomine 3 korda päevas, veerand klaasi korraga. (soovitatakse 1 sl kaerahelbeid valada üle 1 klaasi toasooja veega ja lasta 4 tundi tõmmata, aeg-ajalt segades. Kurnata läbi marli kogu vedelik välja!). Kõige poaremate soovidega Mai Maser