Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Kas trauma ja tugev põlve põrutus võib tõsta veresuhkru taset?19.10.2016

Tere!
Olen 49-aastane naisterahvas. Hommikusest veeniverest oli veresuhkur piiripealne, tegin glükohemoglobiini proovi ja see oli ka piiripealne 5,9.
Kuidas alandada veresuhkurt, sest hirm on diabeedi ees - olen ülekaaluline ja vanaemal oli suhkruhaigus.
Kas trauma/kukkumine ja tugev põlve põrutus võib tõsta veresuhkrut? Minu abikaasal tõusis peale traumat, aga läks normi tagasi.
Ette tänades

Vastus: Mai Maser, meditsiinidoktor (MD, PhD), Figuurisõbrad programmi peakonsultant, OÜ Figuurisõbrad, www.figuurisobrad.ee

Tere!Veresuhkru tase tõuseb ikka ainult toidust tingitult, trauma seda ei mõjuta.
Toidu osas on soovitav püüda kehakaalu vähendada suurema koguse aedviljade ja lahjemate piimatoodete söömisega. Ka puuviljadega ei või liialdada, st kahest õunast päevas piisab. Isegi pregusel rikkalikul mahla valmistamise ajal vältige mahla joomist ja januks jooge ainult vett. Kui saate kehakaalu 5-7 % allapoole, siis kohe ka suhkruhaiguse tekkerisk väheneb! Kindlasti vältige nisujahust tooteid ja asendage need sepiku ja leivaga. Täisterapudrud sobivad. Soovitusi on rohkemgi, kuid juhinduge ikka www.toitumine,.ee lehelt saadud infoga . Võite kaminna mõnekski korraks Figuurisõprade rühma, kuson võimalik juhendajaga otse suhelda ja head nõu saada. Lugupidamisega
Mai Maser