Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Toitumine sooltepõletiku korral26.09.2011

Tere,
Olen 51-aastane naine, pikkus 175 cm, kaal 59 kg.
4 aastat on mul olnud peensoole ja jämesoole põletik. Viimase aasta jooksul võtan regulaarset Asacol tablette. 4 aastaga olen kaalust kaotanud 6 kg, varem olin 65 kg. Mida ja kuidas süüa, et kaalu enam mitte kaotada?

Vastus: Adik Levin, meditsiinidoktor (MD, PhD, MSc.D), õppejõud/professor

Teie mure on täielikult arusaadav. Kirjutate, et Teil on peen- ja jämesoole põletik. Küsimusest ei ole väljaloetav, kas olete külastanud gastroenteroloogi ning kas on tehtud kõik vajalikud uuringud. Oleks hea teada ka sümptomeid.

Omalt poolt väidan, et toitumisel on Teie jaoks väga tähtis roll. Võin soovitada meie individuaalset toitumise programmi. Teie jaoks oleks see väga näidustatud, kuna immunoloogiline diagnostika aitab selekteerida neid toite, mis Teile sobivad ja mis ei sobi. Peale selle õpetame, mida-millega koos süüa, et kaasa aidata paremale seedimisele seedetraktis.
Võite pöörduda telefonil 626 4230.

Teile head tervist soovides,
Adik Levin