Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Kuidas vähendada kõhu ümbermõõtu?21.02.2011

Tere,
Mulle teeb muret kõht - võimlen ning katsun süüa vähem, kuid saledamaks ma ei lähe. Mida selleks teha, et kõht kaoks eest? Olen juba 55-aastat vana, võib-olla mulle ei mõju enam midagi. Lugupidamisega

Vastus: Kaja Torm, Figuurisõbrad programmi konsultant, OÜ Figuurisõbrad, www.figuurisobrad.ee

Tere!
Kahjuks ei selgu kirjast, kas on ülekaalu ja kui, siis palju? Kas selline murettekitav kõhuke on olnud varem või tekkinud viimasel ajal? Naised on tihti hädas pisut punnis kõhukesega, mis tingitud kehatüübist. Kui olete vormis ja kaalu pole vaja alandada, siis aitab kõhtu pisut siluda järjepidev kõhulihaste treening. Kui on liigseid kilosid, tasub proovida kehakaalu alandada nii toitumise reguleerimise kui treeningutega, mille tulemusel jääb väiksemaks ka kõhupiirkond. Kui proovida vähem süüa, on oluline teada, kui palju ja mida vähem. Kaalu alandamisel tuleb jälgida toidu kvaliteeti ja mitmekülgsust. East tingitult on toidust saadava enegiahulga vajadus väiksem, samas toitainete vajadus isegi suurem. Seepärast on väga oluline jälgida toidu kvaliteeti, et tagada vajalike toitainete saamine. Kindlasti tuleb kasuks pöördumine toitumisspetsialistide poole, kes annavad nõu kaalu alandamiseks tervislikul viisil.

Parimate soovidega,
Kaja Torm