Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Milline toiduaine sisaldab B1 vitamiini?11.12.2011

Tere,
Milline toiduaine sisaldab B1 vitamiini või tuleb seda osta toidulisana apteegist?
Olen 48-aastane naisterahvas, kaalun 73 kg ja pikkust on 165 cm. Tänan

Vastus: Mai Maser, meditsiinidoktor (MD, PhD), Figuurisõbrad programmi peakonsultant, OÜ Figuurisõbrad, www.figuurisobrad.ee

Tere,
B1 vitamiini (tiamiini, laguneb kergesti) on päris paljudes taimse ja loomse päritoluga toiduainetes. Kui süüa mitmekülgselt ja olla tervisliku eluviisiga, siis apteegist juurde pole vaja osta. Haiguste ja eriolukordade puhul rääkige arstiga. Vitamiin B1 sisaldavate toiduainete loetelu on päris pikk ja kindlasti sööte sellest reast iga päev midagi: täisteraviljatooted, hirss, kaerahelbed, rukis, pruun riis, herned (kuivatatud), sojaoad, õllepärm, päevalilleseemned, maapähklid, nisuidud, maks, linnuliha, kala, lahja sealiha. Lisan, et naiste päevane B1 vitamiini vajadus on 1-1,2 mg. Tema imendumist halvendavad suitsetamine, alkoholi tarbimine, antibiootikumid. Tasub teada, et kuumutamisel B1 vitamiin laguneb kergesti ja sellega väheneb omastatav kogus.

Lugupidamisega,
Mai Maser