Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Šampinjonide söömisel tekib mürgitus, millest on see tingitud?15.12.2011

Tere!
Mees, 57a, 170 cm, 79 kg.
Šampinjonide söömisel tekib mul täielik mürgitus, oksendan juba väikesese koguse söömisest. Teiste seentega ei ole mingeid probleeme. Miks organism reageerib šampinjonidele sellisel viisil?

Vastus: Adik Levin, meditsiinidoktor (MD, PhD, MSc.D), õppejõud/professor

Tõepoolest saan teie murest aru. Biokeemiliselt ehk laboratoorselt on seda raske kindlaks teha. Võib-olla saab seda teha mõni toksikoloogiline laboratoorium. Kuna teiste seente söömisel reaktsiooni ei ole, siis võib arvata, et sampinjonide kasvatamisel kasutatakse midagi, mis võivad esile kutsuda taolise reaktsiooni.
Immunoloogiline diagnostika tehakse aga Role OÜ-s. Seal ei testita mitte ükskuid seenesorte, vaid seente sobivust tervikuna.

Soovin teile edu.
Kui soovite, helistage mulle 5330 8510.

Lugupidamisega,
Adik Levin