Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Rasv koguneb kõhu alaosasse, mida teha toitumise ja treeningute osas, et probleemi lahendada?09.01.2012

Tere!
Olen mees, 15a, pikkus 195 cm ja kaal 85 kg.
Tean, et see on normaalkaal, kuid mul on kõhu alumises piirkonnas nn. ujumisrõngas ja kogu rasv koguneb sinna.
Olen proovinud oma toitumisharjumusi jälgida, kuid asjatult. Kodus on ka väikene treeningsaal ning treeningkavaga on kõik korras.
Mida teha toitumise ja treeningute osas, et leida lahendus sellele probleemile?

Vastus: Kaja Torm, Figuurisõbrad programmi konsultant, OÜ Figuurisõbrad, www.figuurisobrad.ee

Tere! Jah, kaaluga on Teil kõik korras. Suurema rasvakihi kogunemine teatud kehapiirkonda on erinev ja sõltub kehatüübist. Pealegi olete veel 15-aastane ja keha proportsioonid on alles kujunemisjärgus. Korrapärane ja mitmekülgne toitumine tuleb igal juhul kasuks. Süüa tuleks kolm korralikku toidukorda päevas ja paar vahepala. Suur viga, mida tavaliselt tehakse, on korralike toidukordade ärajätmine ja selle asemel pidev näksimine - selline toimimine ei tekita küllasustunnet ja näksides süüakse rohkem kui vaja. Treenimine on samuti väga vajalik. Kui teete seda kodus iseseisvalt, soovitan siiski pöörduda mõnda spordiklubisse, et täpsustada koos spetsialistiga just seda kehapiirkonda treenivad harjutused, mis aitavad ära hoida liigse rasva kogunemise probleemsesse kohta. Parimate soovidega!