Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Kuidas ülekaaluga toime tulla?28.03.2012

Tere,
Olen 39-aastane naine, kaalun 97 kg ja olen 170 cm pikk. Peale hormoonide tarbimist tuli juurde 19 kg. Arst ütles algul, et see kaal kaob, aga möödas on kaks aastat ja muutuseid pole toimunud. Loomulikult ma ei suuda ka enesega kokkuleppele saada toitumise osas - masendushoogude ajal söön vahetpidamata. Vahel tekivad sellised magusa isud, et käed hakkavad värisema, ei oska enam midagi peale hakata, sest igal hommikul mõtlen, et nüüd hakkan korralikuks, aga õhtu lõpeb teisiti ja siis on süümepiinad suured.
Kuna ülekaal hakkab ka tervisele (hingamine, jõuetus, liigesevalud), siis oleks soov saada spetsialisti abi, kuidas edasi toime tulla, sest soov on olla jälle normaalkaalus. Kuhu pöörduda ja kellelt abi paluda.
Tervitades

Vastus: Helle Kahro, koolitaja, Kahro Koolitus OÜ

Tere!
Ilmselt vajate nii psühholoogilist kui ka toitumisalast konsultatsiooni. Söömahooge aitavad kontrolli all hoida ka teatud toidulisandid, mis vähendavad oluliselt ka magusaisu. Kui soovite lähemalt teada, võtke ühendust.

Lugupidamisega,
Helle