Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Kuidas toituda kaksteistsõrmiku haavandtõbi korral?13.03.2012

Tere,
Olen 79-aastane mees, 170 cm pikk ja kaalun umbes kaheksakümmend kilo. Kaksteistsõrmiku haavandtõbi avastati minul hiljuti. Mida toitumisel arvestada sellise probleemi korral?

Vastus: Adik Levin, meditsiinidoktor (MD, PhD, MSc.D), õppejõud/professor

Tere,
Kahjuks ma ei tea Teie nime, kuid saan aru Teie murest.
Nagu kirjast välja loen, avastati haavandtõbi alles nüüd. Missugune oli selle haiguse eelne periood? Loodan, et gastroenteroloog on Teid uurinud ja oma soovitused juba andnud. Omalt poolt lisaksin, et selle haiguse puhul on väga tähtis toitumine, mis peaks olema selline, et ta oleks kooskõlas Teie seedetrakti ferment- ja immuunsüsteemi võimalustega.

Ma tõepoolest pakuks Teile välja individuaalse toitumise programmi. Seda tehakse Roles (tel. 626 4230). Saate teada, missugused toidud sobivad ja missugused ei sobi ja mida millega süüa. Peale selle saate teada õige toitumissüsteemi üldised reeglid.

Teile head paranemist soovides,
Adik Levin