Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Kas kaerapiim võib tervisele halvasti mõjuda?22.04.2012

Tere!
Ostsin sojapoest Midzu sojapiimamasina ja teen kaerapiima, lootes, et kaerapiim mõjub tervisele väga hästi. Olen piima joonud 1 l päevas ja nüüd selgus, et veri on paksuks läinud. Arst küsis kohe, mida ma joon (arvas, et põhjus on kaerapiimas). Üldiselt joon tavalist vett ka kuskil 1,5 l päevas. Ise arvan, et joon piisavalt palju, ei tohiks olla vedeliku puudus.
Küsimus selles, kas kaerapiim mõjub tervisele kuidagi halvasti?
Naine, 66a, 158 cm, 77 kg.
Tänan!

Vastus: Mai Maser, meditsiinidoktor (MD, PhD), Figuurisõbrad programmi peakonsultant, OÜ Figuurisõbrad, www.figuurisobrad.ee

Tere!
Kaer ja kaeratooted on kasulikud toidud. Kuid toitumine peab olema mitmekülgne ja tasakaalustatud, mis tähendab, et ka heade toitudega ei tohi liialdada. See puudutab ka pikaajalist (ei selgu tegelikult kui kaua) kaerapiima joomist. Kuna kaer on väga rikas kiudainete, aga ka mineraalainete, mikroelementide ja vitamiinide poolest, siis soovitaksin selle joogiga pidada vahet, kuulata raviarsti nõuandeid ja teha vere kordusanalüüse. Edaspidi aga piirduda 2-3 klaasiga päevas.

Lugupidamisega,
Mai Maser