Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Milliseid toite peaksin eelistama, et kehakaalu vähendada (mul on A negatiivne veregrupp)?22.04.2012

28a, naine, 171cm, 72 kg

Tere,
küsimus selline, et kas A negatiivse veregrupiga inimesele on mingid toiduained väga kahjulikud ja mingid väga kasulikud. Olen mures oma pideva kaalutõusuga, nii kui mõned päevad rohkem söön, siis kohe tulevad kilod, mis naljalt enam alla ei lähe, viimase kümne aastaga olen juurde võtnud 20 kg, mulle tundub, et see ei ole väga normaalne. Enda arust liigun piisavalt, söön päevas mitu korda suhteliselt tavalist toitu. Kui vahest püüan vähem süüa, siis 1-2 kg saan alla, aga pigem on ikkagi see, et aasta aastalt kaal aina tõuseb. Eriti koguneb rasv kõhupiirkonda, mis teeb mind üsna murelikuks. Mida ma peaksin tegema ja milliseid toite eelistama?
Tänud ette!

Vastus: Adik Levin, meditsiinidoktor (MD, PhD, MSc.D), õppejõud/professor

Tere,
See on tore, et noor inimene tunneb muret, kuidas ennast aidata. Kõigepealt A- veregrupp ja üldse veregrupid ei anna võimalust korrigeerida oma toitumist. Veregrupi dieet ei ole teaduslikult põhjendatud. Mina võin soovitada vere immunoloogilist testimist ning seejärel saate teada, missugused toidud teile sobivad ja missugused mitte. Peale selle saate teada, mida millega koos süüa. Võin soovitada ühineda Role individuaalse toitumise programmiga. Telefon 626 4230.

Teile edu ja jõudu soovides,
Adik Levin