Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Kaseiinivaba dieet16.03.2011

Tere,
Mul on spetsiifilise arenguhäirega 6-aastane poisslaps. Ta peaks sellel sügisel kooli minema, aga ta ei taha õppida, ei suuda keskenduda, on pahur ja isegi agressiivne. Käisime psühholoogi juures Tallinnas (ise elame Haapsalus), kes soovitas meile kaseiinivaba dieeti, ilma mingeid uuringuid tegemata. Mida Teie arvate sellisest dieedist?

Vastus: Adik Levin, meditsiinidoktor (MD, PhD, MSc.D), õppejõud/professor

Jagan täielikult Teie muret. Psühholoogi poolt antud soovitusega olen ainult osaliselt nõus. Tõepoolest, sellised lapsed, kellel on autism või hüperaktiivsus koos agressiooniga, on väga problemaatilised haiged. Kahjuks medikamentoosne ravi on minimaalne ja tihti me ei saavuta seda efekti, mida me tahame saada. Viimasel kümnendil, eriti Euroopas, on hakatud neid lapsi abistama toitumise korrigeerimisega, individuaalse toitumise programmi näol. Selline lähenemine on andnud ka positiivseid tulemusi. Arvan, et mitte ainult kaseiinivaba dieet, aga ka individuaalne toitumise programm võib olla efektiivne: ehk teiste sõnadega tuleb kindlaks teha, missugused toidud sobivad ja missugused toidud ei sobi Teie lapsele. Peale selle, et laps omastaks kõik vajaliku toidust, peaks vanemad teadma, mida millega süüa ja missugused toidud ei sobi mingil juhul kokku!

Seda teenust osutab meie OÜ Role, www.role.ee.
Loomulikult garantiisid meie anda ei saa, aga see oleks üks võimalus proovida ja aidata Teie last.

Lugupidamisega,
Adik Levin