Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Kas peaksin tarbima toidulisandeid, kui mul on taas tekkinud rasedatele omased söögiisud?01.07.2012

Tere,
Olen 38a naine, 168 cm ja 65 kg. Oskate ehk öelda, kas meeletu himu süüa krohvi viitab aine või vitamiini puudujäägile organismis. Selle himu leevendamiseks krõmpsutan porgandit, redist ja keedetud peeti. Liha söön väga vähe. Viimati oli vajadus krohvi süüa 5a tagasi rasedana, lapse sünniga vajadus vaibus. Nüüd aga kestab selline olukord juba pea aasta aega ja vaibumist ei ole märgata, pigem vastupidi. Üldine enesetunne on ka halb, olen jõuetu ja kurnatud. Perearsti poolt olen terveks tunnistatud.
Lugupidamisega

Vastus: Adik Levin, meditsiinidoktor (MD, PhD, MSc.D), õppejõud/professor

Tõepoolest saan aru Teie murest. See on väga keeruline situatsioon. Ma saan aru ka sellest, et olete oma perearsti juures käinud.

Minu soovitused oleks järgmised:
1. Perearst on Teid küll terveks tunnistanud, kuid ma siiski soovitaksin külastada gastroenteroloogi, et teha täiendavad uuringud. On vaja täpselt teada, kui palju Teil on veres Ca, P ja teisi mineraale.

2. Kui kõik analüüsid ja uuringud on korras, siis oleks soovitav kohtuda psühhoterapeudiga, et püüda aru saada, miks see sümptomaatika on Teil tekkinud.

3. Ei ole ka üleliigne läbida individuaalne toitumise programm. Seda võib teha Roles (www.role.ee).

Soovin Teile tugevat usku oma paremasse tulevikku. See kindlasti saabub.

Lugupidamisega,
Adik Levin