Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Kuidas saaks diabeetik ülekaalust lahti?26.07.2012

Olen naine, 32-aastane, 165 cm, kaal 136 kg. Arst avastas 4,5 kuud tagasi, et olen diabeetik (II aste) ja võtan iga päev rohte. Olen jälginud ka toitumist, aga ei midagi. Üksi on raske kaalust alla saada. Mulle oleks tuge vaja, kuidas seda teha. Ilmselt toitun ka valesti, olen täiesti abitu. Äkki saate kuidagi nõu anda ja aidata. Tänades!

Vastus: Helle Kahro, koolitaja, Kahro Koolitus OÜ

Tere!
Toitumine tuleks kindlasti üle vaadata, aga nii suure ülekaalu puhul oleks hea siiski põhjalik konsultatsioon mõne toitumisterapeudi juures. Väga hästi on II tüübi diabeetikute puhul aidanud ka aluseliste toidulisandite tarvitamine.
Helle