Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Söömine ja unisus31.03.2011

Tere,
Olen 50-aastane naisterahvas koos oma kaaluprobleemidega. Viimase 4 aastaga on kehakaal tõusnud 72-lt 90le kg (pikkus 178 cm).
Põhiprobleemiks on minu toitumisharjumused - hommikul ärgates süüa ei taha (joon klaasi vett + kruus piimaga kohvi), lõuna möödub märkamatult ja kui siis ükskord söön, on õhtu käes. Olen proovinud oma toitumist paika panna ja süüa neli korda või rohkemgi ning juua vett. Põhiprobleem on aga selles, et peale igat söömist muutun uniseks, olgu see kasvõi puuvili. Kui olen proovinud süüa päeval korralikult lõpeb see sellega, et ei saagi enam tööd teha, sest mul on uni ja peab magama. See ei kesta mitte 10-20 minutit vaid 1,5 tundi.
Öösel magan korralikult ja hästi, seetõttu une vajadust ei peaks päeval olema.
Tänaseks olen kindlalt otsustanud, et nii see enam edasi minna ei või ja midagi tuleb ette võtta, aga millest alustada?
Ette tänades!

Vastus: Mai Maser, meditsiinidoktor (MD, PhD), Figuurisõbrad programmi peakonsultant, OÜ Figuurisõbrad, www.figuurisobrad.ee

Tere!
Väljapääs on söömistavade muutmine ja mitmekülgsete toiduvalikute tegemine. Kuid Teie unisuse küsimus on tõsine probleem, millele võiksite saada lahenduse veresuhkru taseme kontrollimisega (kui te ei ole seda veel teinud!). Soovitan pöörduda perearsti poole ja võimalik, et glükoosi koormustest selgitab, kas pole mitte tegemist algava haigusega.

Parimate soovidega,
Mai Maser