Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Valkude omastamine tavatoidust27.03.2011

Tere!
Olen 29-aastane mees, 176 cm, 85 kg.
1. Käin jõusaalis ja eesmärgiks on ülisuur puhas lihasmass. Huvitun, et millised toiduained oleks kõige paremateks valgu omastamise järgi. Millised ained oleks parimatest-parimad - mõtlen neid, mida enamik inimesi omastaks vabalt ning mille mitteomastamise tõenäosus oleks minimaalne. Näiteks, kas praemunadest omstab valke paremini kui tuunikalakonservist või kohupiimast?
Peale trenni kasutan vadaku sheiki, et jõuaks kiiremini verre.
2. Mure on, et millegipärast võtan liiga kiiresti juurde - näiteks 1,5 nädalat jõusalis ja 3 kg juure, kuid ei usu, et selles puhast lihast on.
Toitumine on korras - 5 korda iga 3h tagant. Trenni ajal ka vesi 1-2 liitrit, mis tuleb janust ja vajadusest mitte niisama.
Söögid: juurviljad, munad, teraleivad, kaer, tatar, kohupiimad, kodujuustud.
3. Sheik versus tavatoit - kumb on parem?
Eesmärk: Suur rasvavaba lihasmass!
Lugupidamisega

Vastus: Adik Levin, meditsiinidoktor (MD, PhD, MSc.D), õppejõud/professor

Olete tubli, kuna püüate parandada oma elu- ja tervise kvaliteeti. Toitute viis korda päevas ehk iga kolme tunni järgselt - see kõik on positiivne. Pikkust on teil 176 cm ja kaal 85 kg. Arvan, et vajate professionaalse treeneri abi!
Mul on palju küsimusi:
Miks on vaja anda suuri koormusi jõusaalis?
Kas ei võiks konsulteerida spetsialistiga ja doseerida koormust just oma organismi vaatevinklist?
Mis puudutab toitumist, siis vajate tõepoolest individuaalset toitumise programmi. See "harju keskmine" lähenemine oma toitumisele ei ole õige. Teil on vaja teada, missugused toidud teile sobivad ja missugused ei sobi. Samuti on vaja teada, mida millega koos süüa, et organism omastaks toidust kõik vajaliku. Ei soovitaks üldse kasutada oma toidulaual konserve (tuunikala). Ei soovitaks kasutada kahtlase väärtusega energiajooke; praetud munast valgu omastamine on halvem kui keedetud munas.
Ühe võimalusena, teid konkreetselt aidata, soovitan tutvuda OÜ Role individuaalse toitumise programmiga www.role.ee.

Teile edu soovides,
Adik Levin