Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Apple Cider Vinegar (õunaäädikas)27.01.2011

Tere,
kuidas suhtuda ajalehes (Äripäev nr.3, 602), reklaamitud haruldasse preparaati Apple Cider Vinegar (õunaäädikas).
"... Te võite süüa nii palju, kui soovite, kuid võtate kaalust alla... Lõhnatute kapslite neelamine ei tekita mingeid probleeme..."

Tänan vastuse eest!

Vastus: Kaja Torm, Figuurisõbrad programmi konsultant, OÜ Figuurisõbrad, www.figuurisobrad.ee

Õunaäädikas on tuntud ainevahetuse ergutajana, kuid seda tuleks kasutada nõrgas kontsentratsioonis ja arvestada, et äädikas on happeline ja ärritab mao limaskesta. See omakorda võib pikemas perspektiivis hakata põhjustama erinevaid maovaevusi. Kapslites manustamine muidugi leevendab seda toimet.
Mõju on kindlasti individuaalne. Soovitan kasutada lühiaegselt ja
eelistada reguleerida kehakaalu liikumise suurendamise ja mitmekülgse ning mõõduka toiduvalikuga. Kõrvaldades ülekaalu tekkimise põhjused (vale toitumine ja vähene liikumine) saab hoida kehakaalu püsivalt kontrolli all preparaate manustamata.