Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Kas täiskõhutunne ja seedeprobleemid võivad olla tingitud liigsest happelisusest või hoopis närvidest?11.12.2012

Tere,
Mul on juba 2 nädalat olnud selline täiskõhutunne (nagu hapet toodaks) ja ka wc-s käimine on valuline (teise häda korral). Joon mahlasin ja toitun nüüd suhteliselt vähe - enamasi söön suppi, kuid iga nädal ikka tahkemat toitu ka.
Vanus 42, kaal 75 kg, pikkusus 170 cm. Varem pole seedimisega kurtmist olnud.
Kas need kirjeldatud probleemid võivad olla tingitud närvidest (depressioon) või on mul lihtsalt happelisusega probleem?
Aitäh vastuse eest!

Vastus: Mai Maser, meditsiinidoktor (MD, PhD), Figuurisõbrad programmi peakonsultant, OÜ Figuurisõbrad, www.figuurisobrad.ee

Tere,
Teie terviseprobleemile on raske interneti teel vastust anda. Võimalusi on palju. Pöörduge perearsti poole ja koos leiate kindlasti lahenduse. Võimalikud on toidu ja toitumisega seonduvad küsimused, kasvõi väljenduma hakanud piimasuhkrutalumatus. Kõik see aga vajab täpsemat anamneesi ja jälgimist, vajadusel analüüside tegemist.

Parimate soovidega,
Mai Maser