Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Kas annaksite nõuandeid 12-aastasele tüdrukule kaalu vähendamiseks?04.03.2013

Tere, olen kohe 12-aastaseks saav tüdruk, kes kaalub 47 kg ja 163 cm pikk. Sooviksin alandada kaalu suveks vähemalt 37 kg peale, oleksin väga õnnelik kui annaksite nõuandeid ja teeksite mulle treeningkava nt: esmaspäeval 30 min jooksu.

Vastus: Helle Kahro, koolitaja, Kahro Koolitus OÜ

Kallis laps!

Oled täiesti normaalkaalus. Kuna oled kasvueas, siis kasvad veel nii pikkuses kui võtad juurde kaalus. Sinu eas sinu näitajatega alla võtmine võib tähendada tõsiseid terviseprobleeme tulevikus. Mis puudutab liikumist, siis see on küll omal kohal. Tantsi, uju, suusata, kõnni ehk vali endale meelepärane liikumisviis. Ja väldi rämpstoidu söömist, siis ei pea sa kartma, et sa ülekaaluliseks muutuksid.
Helle