Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Mida sisaldab väga levinud ravim Enterol ja kas kõhulahtisuse puhul võiks ka lihtsalt kuivpärmi süüa?07.03.2013

Praeguse laialtlevinud kõhuviiruse sümptomite leevendamiseks pakutakse väikelaste puhul apteekides ravimit Enterol. Apteekrid väidavad, et see sisaldab piimhappebaktereid, kuid lähemal uurimisel selgus, et see pole muud kui pärm. Isegi pakendi infolehel on kirjas, et see sisaldab pärmi. Vähemalt kolm apteekrit on kinnitanud, et see on piimhappebakter ja pärmijutu täielikult välistanud. Aga see isegi lõhnab täpselt pärmi järgi. Aga toimib. Kas see tähendab, et kõhulahtisuse puhul võiks ka lihtsalt kuivpärmi süüa? Milleks osta 4-5 eurost ravimit?

Vastus: Mai Maser, meditsiinidoktor (MD, PhD), Figuurisõbrad programmi peakonsultant, OÜ Figuurisõbrad, www.figuurisobrad.ee

Tere,
Enterol on pärmseente preparaat ja sisaldab Saccharomyces boulardi elusrakke ja ka laktoosi. Ravim on alati kindla koostisega ning kontrollitud kasutamisjuhisega. Pärmi keemiline koostis võib varieeruda ja ta võib sisaldada erinevaid baktereid, nt streptomyces griseus. Kuigi pärmi soovitatakse süüa paljudel põhjustel, eelkõige B-vitamiini allikana, siis ta ei asenda teile raviks määratud Enteroli.
Lugupidamisega,
Mai Maser