Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Mida arvate, kas tasub ette võtta eksperiment rabsbery ketone tablettidega, et kehakaalu langetada?07.03.2013

Naine, vanus 64 pikkus 1.64 kaal 94 kg. 1997.a. kaalusin 108 kg. Olen joonud hommikuti peale hammaste ja suupesu rohelist teed sidruni või laimiga. Seda siis alates 1997.a. Vaheaegu on olnud rohelise tee joomises hommikuti. Püüan toituda juurviljadest, kalkuni ja kanalihast, üks-kaks õuna päevas. Leib ja juust on vist siiski need asjad, mis kokku hästi ei sobi aga juustuleib on minu meelest parem kui šokolaad. Koormusvabu päevi teen. Joon siis kõrvitsa-õunamahla pooleks petiga. Väga hea on ja tekitab täiskõhutunde. Nüüd soetasin endale ka rabsbery ketone tabletid kuna dr OZ soovitused tunduvad tõepärased olema. Võtsin 1 tableti nädal tagasi ja püüan süüa päevas 1700-2000-2400 kalorit. Käin jala päevas 3-5 km. Tõusen iga päev kell 6, kuna rütm on selline. Kodused tööd iga päev. Nüüd mõtlesin, et kui hakkaksin iga päev võtma enne sööki 1 tableti seda ketooni, kas see minu ainevahetust siis abistab või rikub senise tasakaalu? Imedesse ma küll ei usu aga tahaks kuidagi kavalamalt vabaneda kõhul olevast rasvast. Kahte tabletti ma arvasin, et ei võtaks, sest kiiresti ei juhtu midagi. Kõht käib läbi iga päev hommikuti, kas peale tee joomist või pärast sööki. Ei tahaks ketooni tarvitamise tagajärjel langeda mingite muude tervisehädade küüsi. Palun nõu, kas teha eksperiment selle vaarika imega või mitte?

Vastus: Mai Maser, meditsiinidoktor (MD, PhD), Figuurisõbrad programmi peakonsultant, OÜ Figuurisõbrad, www.figuurisobrad.ee

Tere,
Mina olen põhimõtteliselt kõikide imetablettide vastu. Te olete väga teadlik, mida süüa. Kui jalad-liigesed ja südametervis lubab, siis soovitaksin lisaks 3 korda nädalas teha tugevamaid liigutusi, st kõndige vahepeal 10 min kiires tempos, siis jälle aeglasemalt. Kui on mäge, siis vahepeal võiks mäest üles kõndida kiires tempos. Kevad tuleb, jalgrattasõit on hea. Teil on vaja rasva põletamiseks koormust suurendada. Kuid tüdimuse vältimiseks on hea vaheldusrikkus. Ehk saate minna 1 kord nädalas jõusaali treeneri juurde, siis saate toredaid ideesid ja endale sobivaid nõuandeid. Lugupidamisega,
Mai Maser