Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Kui noorel mehel tekib ette kõht, kas siis koguneb kõik üleliigne kõhule või on tegemist terviseprobleemiga?02.04.2013

Tere.
Mul on selline mure, et nüüd umbes paar kuud tagasi märkasin oma ülisuurt kõhtu. Täpselt nagu oleks 8 kuud rase, ilma naljata! Pikkus on mul 172 cm kehakaal 68-69 kg ja vanus 23. Kas võib olla tegu mingi haigusega või lihtsalt koguneb kõik üleliigne kõhule. Üritan enam-vähem tervislikult toituda ja õhtul eriti ei söö, ainult midagi kerget. Eriti liikumist ei ole ka aga just see on huvitav, et mujale see rasv ei lähe. Mõõtsin naba juurest vööümbermõõtu ja sain 97 cm mis on ilmselgelt palju. Tänan

Vastus: Mai Maser, meditsiinidoktor (MD, PhD), Figuurisõbrad programmi peakonsultant, OÜ Figuurisõbrad, www.figuurisobrad.ee

Tere,
Teie üldised näitajad on normi piires, st kehamassiindeks on 23-24, vööümbermõõt on alla 102 cm. Oluline on aga see, et teie arvates on kõhuümbermõõt just viimaste kuudega suurenenud. See vajab perearstiga konsulteerimist. Kui selgub, et põhjuseks on toit, siis saab hakata menüüd korrigeerima.
Lugupidamisega Mai Maser