Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Kraanivee joomine26.04.2011

Tere,
Olen 63-aastane naine, 163 cm, 55-57 kg. Olen enam-vähem vormis, sest elan aktiivset elu ja toitun mõistlikult.
Perearst soovitas mul juua 2 liitrit vett päevas, vähese punase soola lisamisega. Olen sedalaadi soovitusi aastate jooksul ka ise mitmest kohast lugenud. Mina aga ei suuda seda juua - ma ei suuda üldse vett juua, kuna süda läheb pahaks. Tee, kohv, piim ja mahl sobivad. Pudelivett ei osta ma rahalistel põhjustel ning ei jõuaks seda maale ka vedada.
Kas on mõni soovitus, mis paneks kraanivett tarbima, s.t teeks selle meeldivamaks?

Vastus: Helle Kahro, koolitaja, Kahro Koolitus OÜ

Tere!
Kraanivee teeb meeldivamaks ioniseerimine. Ioniseerimisaparaadi soetamine on kallis, aga tasub ära. Teine variant on kasutada naatriumkloriti tilku. Sobib ka sidruniviilude lisamine veele.
Kui te ei ole harjunud vett jooma, siis alustage väikestest kogustest, mida hakkate tasapisi suurendama. Algul kolm korda päevas pool klaasi nädal aega, siis kolmveerand, kuni jõuate perearsti soovitatud koguseni.