Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Miks alkohoolsetel jookidel ei ole märgitud kalorisisaldust?08.04.2013

Miks alkohoolsetel jookidel ei ole märgitud kalori sisaldust, kuid karastusjookidel ning muudel jookidel on see märgitud?

Vastus: Kaja Torm, Figuurisõbrad programmi konsultant, OÜ Figuurisõbrad, www.figuurisobrad.ee

Tere! Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega reguleeritakse toiduainete ja jookide pakenditel olev kohustuslik info. Selle määruse kohaselt ei ole alkohoolsete jookide pakenditel koostisosade loetelu ja toitumisalane info sh energiasisaldus kohustuslik ja seetõttu puudub sellealane info. Nii karastusjookidel kui muudel jookidel on see aga kohustuslik.