Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Mida peaksin teisiti tegema, kui ei saa pärast suitsetamise mahajätmist kaalu alla?19.04.2013

Tere,
Olen 30-aastane naine. Kaal 89 kg, pikkus 165 cm.
Oktoobris jätsin maha suitsetamise, sellega seoses tuli ka kaalu juurde. Nüüd märtsi lõpus võtsin kaalu taas käsile. Algkaal oli 94 kg, olen 5 kg maha saanud, kuid nüüd ei toimu enam midagi.

Iga päev käin kepikõnnil 6-10 km (1-1,5 tundi). Hommikul toorsalat, lõuna ajal soe söök ja õhtul taas toorsalat. Nälga ei tunne, kui kõht tühjaks läheb, siis köögiviljad alati olemas.
Vett joon ca 2 l päevas + veel paar tassi rohelist teed.
Miks on kaal seisma jäänud? Mida peaksin teisiti tegema?

Vastus: Adik Levin, meditsiinidoktor (MD, PhD, MSc.D), õppejõud/professor

Tere!
Saan aru Teie murest. Olgugi, et Te veel ei ole saavutanud positiivset tulemust, olete olnud väga tubli. Kõige tähtsam on see, et Teil on suur soov ise ennast aidata. Minu soovitused oleks:
1. Toituda mitte kolm korda päevas aga iga kolme tunni järgselt;
2. Iga portsjon peaks olema mitte suur. Peab nii minimiseerima, et ei jääks nälga;
3. Menüüs peaks olema kindlasti küllaldane hulk valku, rasvu ja süsivesikuid. Viimastega mitte liialdada;
4. Praegu mitte mingil juhul ei soovitaks minna mao vähendamise operatsioonile. Enne tuleb kõik konservatiivsed meetodid ära proovida.
5. Tervisesport ja liikumine. Kaalu langedes pidev koormuse suurendamine. Jälgida pulssi ja enesetunnet.
Peale 1,5 kuud tahaks teada, kuidas läheb, et siis edasi minna.

Teile edu soovides,
Dr. Adik Levin