Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Miks soovitavad arstid mitte süüa pärast kella 6-te õhtul, kas sellel on ka mingi teaduslik põhjendus?23.04.2013

Tere!
Sooviksin teada, miks arstid ei soovita süüa pärast kella kuute õhtul. Millest on see ajaline määratlemine tingitud ning mismoodi see organismi negatiivselt mõjutab? Tänan

Vastus: Adik Levin, meditsiinidoktor (MD, PhD, MSc.D), õppejõud/professor

Tere
Ma siiski täpsustaks, et ainult osa arste on arvamisel, et peale kella kuut ei ole vaja süüa. On ka teisi arvamusi ja see oleks selline, et peab kindlasti sööma. Mina isiklikult olen viimase arvamusega rohkem päri. Inimene peab sööma iga kolme tunni järgselt. Toiduportsjonid minimaalsed ja nälga ei tohi inimene tunda. Nälg just soodustab üleliigset kaalu. Kahjuks on nii, et toitumise soovitused on seinast seina ja see räägib just sellest, et kaasaja toitumisest meie teame veel väga vähe.
Teile edu soovides,
Dr. Adik Levin