Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Millisel viisil peaksin toituma, et tõsta kehakaalu (olen alakaauline)?12.05.2013

Tere,
Mul on selline mure, et olen 18-aastane alakaaluline neiu ja kaal ei tõuse kuidagi. Pikkust on mul 160 cm ja kaal 45 kg. See probleem on kestnud nüüd juba pea viis aastat. Söön igapäevaselt korralikke portsjone, mitmekesine tervislik toitumine. Pole kunagi dieete pidanud.
Kas oleks midagi, mis aitaks kaasa mu kaalutõusule?
Lugupidamisega.

Vastus: Mai Maser, meditsiinidoktor (MD, PhD), Figuurisõbrad programmi peakonsultant, OÜ Figuurisõbrad, www.figuurisobrad.ee

Tere,
Soovitan põhjalikult nõu pidada perearstiga. Ta saab teha vajalikud analüüsid, et selgitada alakaalulisuse põhjust. Toidu osas on oluline eelnev täpne toidupäeviku pidamine ning selle põhjal on võimalik teha soovitusi muudatusteks. Hoiatuseks niipalju, et rasvade-valkude ja süsivesikute põhivahekorda ei ole soovitav palju muuta. Võib vahetada light tooted rasvasemate vastu, kuid muus osas tuleb lähtuda tehtud uuringute ja analüüsi tulemustest.
Lugupidamisega Mai Maser