Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Kas luupust (haigus) saab toitumisega mõjutada?26.04.2011

Tere,
Mul diagnoositi hiljuti ravimatuks peetud haigus nimega luupus. Arstid määrasid antibiootikumid, hormoonravi ja mitmesugused muud ravimid. Mind huvitab, kas ja mida saab selle haiguse puhul toitumisega ära teha - millest hoiduda ja mida tarbida?
Olen 46-aastane naine, 162 cm pikk, 57 kg.

Vastus: Adik Levin, meditsiinidoktor (MD, PhD, MSc.D), õppejõud/professor

Saan Teie murest aru, kuna tegemist on süsteemse haigusega. Teie mõte, aidata end ka ise toitumise korrigeerimisega, on õige.
Selle haiguse puhul on esmane nende rohtude kasutamine, mida arst on Teile määranud. Õige toitumine on üks võimalus aidata oma organismi ehk seedetrakti ja immuunsüsteemi. Tutvuge Role individuaalse toitumise programmiga, www.role.ee. Õige toitumine võib tõsta Teie organismi kaitsevõimet.

Soovitan Teil tulla minu loengule, 27. aprillil 2011, kell 17:00. Organisaator on Hr Aivar Haller, telefon 516 2211.

Teile edu soovides,
Adik Levin