Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Depressioon ja toitumine26.04.2011

Tere,
Olen 23a naine, kaal umbes 52 kg. Alates 2009. aasta sügisest olen hädas paanikahoogude, ärevuse ja sügava depressiooniga. Haiguse tõttu on mul tihti iiveldus, kõhuvalud, kõhulahtisus ning puudub söögiisu. Ravi saan antidepressantide ja Xanax'iga.
Kas on mingeid toiduaineid, mis võiksid mu vaevusi leevendada ning mida oleks targem depressiooni puhul vältida? Olen kuulnud toidutalumatuse testidest jms, aga ütlen ausalt, et praegu mul selle jaoks võimalused puuduvad.
Tänan vastuse eest!

Vastus: Adik Levin, meditsiinidoktor (MD, PhD, MSc.D), õppejõud/professor

Mõistan Teie muret. Eestis on tehtud EU uuring, millest lähtuvalt omab umbes 1/3 patsientidest täna depressiooni sümptoome. Loomulikult peaks ainult osa olema medikamentoossel ravil. Selle seisundi paranemises on määrav tihti õige toitumine.
Role individuaalne toitumise programm on aidanud tihti depressiooni sümptoomidega patsiente. Peaks kindlasti kasutama nii medikamentoosset teraapiat kui ka individuaalset toitumise programmi. Kahjuks on see tasuline teenus.

Soovin Teile rohkem positiivset mõtlemist,
Adik Levin