Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Kas kõhunääre pankreas hakkab insuliini eraldama kohe, kui me keelega magusat tunneme?10.08.2013

Tere,
Palun öelge, kas kõhunääre pankreas hakkab insuliini eraldama kohe, kui me keelega magusat tunneme või on ajendiks midagi enamat?
Küsimus puudutab saadaolevaid stevialehest valmistatud tablette ja vedelikku ehk nn suhkruasendajaid.
Tänades

Vastus: Mai Maser, meditsiinidoktor (MD, PhD), Figuurisõbrad programmi peakonsultant, OÜ Figuurisõbrad, www.figuurisobrad.ee

Tere,
Kõhunääre hakkab insuliini eritama siis, kui veresuhkru tase on suurenenud. Selleks aga peab olema süsivesikuid sisaldav toit imendunud. Stevia mõjutab maitsemeelt ja ei suurenda veresuhkrut. Kuna ta ka ei anna kaloreid, siis sobib hästi maiasmokkadele.

Lugupidamisega,
Mai Maser