Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Alakaal03.02.2011

Tere,
Kui enamus vaevleb ülekaalulisuse käes, siis mina oleks huvitatud just vastupidisest, kehakaalu suurenemisest. Toitun normaalselt ja füüsiline koormus on normi piires, aga kehakaal ei taha kuidagi tõusta. Ehk oskate mind selles küsimuses kuidagi nõustada.
Lugupidamisega

Vastus: Mai Maser, meditsiinidoktor (MD, PhD), Figuurisõbrad programmi peakonsultant, OÜ Figuurisõbrad, www.figuurisobrad.ee

Tere,
Teie küsimusest ei selgu, kas olete nais- või meesterahvas, kuid ilmselt olete poisiliku figuuriga, kitsaste puusade ja saleda taljega. See on üldiselt pikk ja sale kehatüüp (ektomorf), kes on väga kiire ainevahetuse, liikuvate liigeste ja hea painduvusega. Sageli on seda tüüpi inimestel ka väike söögiisu. Lihaskond on üldiselt nõrk ja seda on vaja tugevada valgurikka ja igati tervisliku toiduga. Süüa võib kõike. Kuigi see soovitus on väga umbmäärane, tuleb kinni pidada kolmest põhitoidukorrast ning lisaks 2 vahepala sobivatel aegadel. Vahepalaks sobivad piima- ja joogijogurtid, müslibatoonid, koorejäätis jm. Kuid süüa tuleb regulaarselt ning vähe korraga.
Treeningu osas tuleb vältida väga intensiivseid pikki treeninguid, sest need kulutavad ka lihast. Sobivad maksimaalselt 1-tunnised treeningud, eelistatult jõusaalis.

Tervitades,
Mai Maser