Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Mure kehakaaluga01.05.2011

Tere,
Olen 24-aastane naisterahvas, 168 cm pikk ja kaalun 90 kilo (mis on minu jaoks väga palju). Käin iga päev 6 km kaugusel rattaga tööl (kokku 12 km), aga kehakaal ei lange kuidagi. Hommikul joon kohvi ning päeval ei söö midagi, kuna tööjuures ei ole ka erilist isu. Söön siis, kui koju jõuan - kuskil poole kuue (või kuue) paiku. Kaal kõigub kogu aeg 90 kg kandis, aga reeglina mitte allapoole, vaid ikka veidi üles ning 90 peale tagasi.
Olin kunagi sale, aga kolimised ja lörri läinud suhted viisid kaalutõusuni. Kuidas ma saaksin oma algse 70 kg peale tagasi? Endal on juba väga ebamugav, sest riided on väikesed ning ei jaksa pidevalt ka garderoobi muuta. Lisan veel seda, et olen suitsetaja. Lapsi mul ei ole. Kardan, et suur ülekaal mõjutab ka lapse saamist.
Mida peaksin muutma, et saavutada normkaal?

Vastus: Adik Levin, meditsiinidoktor (MD, PhD, MSc.D), õppejõud/professor

Loomulikult on Teie mure arusaadav. Teie motivatsioon ennast aidata on kõrge, kuid kahjuks lähenete oma probleemile valesti. Mitte mingisugust näljutamist! See on Teie kõige suurem möödalask. Selleks, et Teid aidata, on vaja põhjalikku uuringut ja koolitust, seetõttu soovitan läbida Role individuaalse toitumise programmi, www.role.ee. Kui olete läbinud, saan ka tulevikus nõu anda.

Lugupidamisega,
Adik Levin