Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Kas keha on võimeline vitamiinijoogi lahusest midagi omastama ning mis on negatiivsed mõjud?06.11.2013

Tere!
Mul on küsimus toidupoodides müüdavate vitamiini- joogitablettide kohta, mis lahustuvad vees (multivitamiin, C-vitamiin jne).

Kas keha on võimeline lahusest midagi omastama ning mis on negatiivsed mõjud?
Parimat soovides!

Vastus: Adik Levin, meditsiinidoktor (MD, PhD, MSc.D), õppejõud/professor

Tere
Raske küsimus. Farmaatsia ja toiduainete tööstus kindlasti kiidab oma toodangut. Minu isiklik arvamus on, et väga vähesel määral meie organism omastab neid aineid. Loomulikult minu poolt välja öeldud ei pruugi olla viimane tõde!
Lugupidamise ja austusega,
Adik Levin