Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Kuidas toituda, kui magu on eemaldatud?06.05.2011

Va Adik Levin!
Minu isal avastati paar aastat tagasi maovähk ning operatsiooniga eemaldati magu, sapp ja põrn. Ta on läbinud kaks tulemuslikku keemiaravi. Nüüd on tal probleeme isutusega ning kõht on pidevalt lahti.
Kas Teie kliinikult saaks abi õige toitumise määramise vms kaudu?

Ette tänades,
murelik tütar

Vastus: Adik Levin, meditsiinidoktor (MD, PhD, MSc.D), õppejõud/professor

Tõepoolest saan Teie murest aru. Peale neid raskeid operatsioone võib taastumise protsess olla keeruline. Tähtis on just õige toitumine. Meie individuaalne toitumise programm oleks üks võimalus aidata Teie isa seedetrakti ja immuunsüsteemi. Kuid aus on ka see, et kõik sõltub praegu, kuidas hakkab ennast näitama tema põhihaigus.

Teile edu ja jõudu soovides,
Adik Levin

PS. Pühapäeval, 8. mail, on võimalus kuulata minuga tehtud intervjuud, Raadio 2 saates "Hallo, kosmos!" (kl. 14-16), http://r2.err.ee/saated?saade=285, kus on palju juttu toitumisest.