Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Kas kreatiini tarvitamine pikemas perspektiivis ka kuidagi tervisele kahjulikult võib mõjuda?27.11.2013

Tere
Pärast aastast jõusaali külastamist hakkasin kasutama kreatiini kapsleid. Tootja poolt etteantud annused 2 tk 2 x päevas nii treening- kui ka vabadel päevadel. Tundub, et mõjuvad, kuna jõudu on nagu rohkem. Kuid küsimus oleks selline, et kas kreatiini tarvitamine pikemas perspektiivis ka kuidagi tervisele kahjulikult võib mõjuda?
Muid massi ega jõujooke ei tarbi. Üritan lihasmassi toitumisega saavutada. Kuna kreatiini puhul oligi ka kirjas, et on mõeldud eelkõige loomulikul viisil lihasmassi suurendajatele.
Lugupidamisega

Vastus: Adik Levin, meditsiinidoktor (MD, PhD, MSc.D), õppejõud/professor

Tere
Avaldan oma isiklikku arvamust. Ei ole üldse toidulisandite pooldaja ja arvan, et pikaajaline kasutamine ei ole näidustatud. Loomulikult selle toote tootja ja tarnija on huvitatud, et inimesed oleks selle toidulisandi nõelal. Vaevalt, et on tõenduspõhiseid erapooletuid uuringuid, mis tõestaksid, et see toode on ohutu. Püüdke ikka õige toitumisega saavutada häid tulemusi.
Teile edu soovides,
Adik Levin