Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Milline on kaerakile ehk kiisli toitainete ja energiasisaldust?09.02.2014

Tere, sooviksin teada kaerakile e kiisli toitainete ja energiasisaldust?
Ette tänades

Vastus: Mai Maser, meditsiinidoktor (MD, PhD), Figuurisõbrad programmi peakonsultant, OÜ Figuurisõbrad, www.figuurisobrad.ee

Tere,
Kaerakile toitainete sisaldus sõltub tema valmistamisviisist ja lähteaine valikust, milleks võib olla peenike kaerajahu, peened kiirhelbed või jämedad kaerahelbed. Kui võtta valmistamiseks 1 klaas kaerajahu ja valada peale 0,75 l vett, lisada 2 viilu leiba, siis käärimise ajal lahustuvad vette nii toitained (valgud ja omega rasvhapped), vesilahustuvad vitamiinid, antioksüdandid, taimsed hormoonid (kasvu soodustav hormoon auksiin) kui ka mineraalained.
Vedelikus on optimaalne toitainete kooslus. Sama on ka kaerapiima valmistamisel. Edasi kurnatakse tahke osa välja ning vedelik keedetakse kiisliks. Kui ei lisata juurde rasvainet või marju ja suhkrut, siis võib umbes olla tassi (60 ml) kile energiahulk kuni 130 kcal.
Lugupidamisega Mai Maser