Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Toitumine peale bariaatrilist lõikust05.02.2011

Tere,
Käisin 2010 aasta aprillis bariaatrilisel lõikusel, kuna ülekaal oli 126 kg. Nüüdseks olen saavutanud kehakaalu 77 kg. Olen iseeneset ju rahul, aga paraku on tekkinud pidev nälg ja tühja kõhu tunne ning nüüdseks olen juba 3 kg ka juurde võtnud. Olen ikka proovinud, et jään sinna 1000 kca. juurde, aga see on täiesti võimatu. Enne lõikusele minekut oli mul ka diagnoos buliimia - sealt ka mõte, et teen selle lõikuse ära. Kas on tõesti võimalik, et buliimia taas tagasi ja söön ennast jälle paksuks? Mida küll teha?

Vastus: Adik Levin, meditsiinidoktor (MD, PhD, MSc.D), õppejõud/professor

Saan Teie probleemist aru. Ei ole infot kui vana Teie olete ja kuidas eelnevalt olete võidelnud oma ülekaalulisusega ja rasvumisega. Tõepoolest meil on praegu tublid bariaatrilise kirurgiaga tegelevad noored head spetsialistid. Loodan ja paistab, et operatsioon möödus edukalt. Vaatamata tehtud operatsioonile tõepoolest vajate koolitust kuidas edasi toituda. Võib pöörduda mitmete spetsialistide poole. Mina võin soovitada läbida meie Role programm. Meie diagnoosime varjatud toidutalumatust ja soovitame mida-millega on parem süüa. Peale selle saate soovitused, kuidas on vaja toituda, et olla oma kehaga harmoonilises tasakaalus.
Soovitan tutvuda meie kodulehega: www.role.ee, tel. 626 4230

Head tervist ja rõõmu ja rahuldust soovides,
Adik Levin